Yeni Nesil Devre Baskı Yazıcısı Voltera V-One ile Devre Bileşenlerini Kendin Yaz

Yeni Nesil Devre Baskı Yazıcısı Voltera V-One ile Devre Bileşenlerini Kendin Yaz

Elektronik devreler ile uğraşanlar bilir baskı devrelerin oluşturulma sürecinin ne kadar zor olduğunu. İletken plakaların üzerine, bilgisayar ortamında oluşturulan şema lazer yazıcı ile basılmaya çalışılır. Fakat devre kartlarının kalınlığı yazıcıdan direk çıktı almayı olanaksız kılar. Bu noktada şema, fotoğraf kağıdına alınır ve çıktı bir ısıtıcı yardımı ile "gelende ütü ile" bakır levhaya aktarılmak istenir. Bu ısıtmanın ne derece sağlıklı olacağının bir garantisi yoktur. Bu işlemden sonra baskı ile bakırı ayırmak için çeşitli asitler kullanılır. Bu kullanımda son derece insan sağlığına zaralıdır. Gerekli önlemler alınmazsa ciddi cilt hastalıkları görülmesi kaçınılmaz olur.

Devre oluşturmanın sağlıklı ve hatasız yolu sadece baskı işi yapan üretici firmalara şemanızı göndermektir. Bu noktada zaman ve maliyet problemleri ortaya çıkar. Ayrıca şemanızda değişiklik yapmanız mümkün olmaz ve hatalı üretilen parçanın tekrar basılması da bir zaman ve maliyet kaybıdır.

Tam bu noktada, PROSMT firmasının yeni ürünü VOLTERA V-ONE imdadımıza yetişiyor. Bu ürün kompak boyutları ile tüm baskı devre işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde hallediyor. 3D yazıcı görünümünde olan cihaz bilgisayar ortamında ürettiğiniz şemanızı devre kartına gümüş içerikli baskı kafası ile hatasız bir şekilde basıyor. Paket içeriğinde gelen matkap ucu ile devre kartınıza istediğiniz boşlukları kolayca vermek mümkün.

 

 

Voltera V-One baskı devre yazıcısı ile yollarını belirleyip bastığınız kartınıza komponentlerinizi birleştirmek için havya ve lehim kullanmanıza gerek yok. Cihazın üzerinde bulunan ısıtıcı sayesinde el değmeden birleştirme işlemi gerçekleşmektedir.

Hata yaptığınızı düşündüğünüz zaman tüm devrenin üzerinden geçebilir yada istediğiniz alanları tekrar doldurabilirsiniz.

 

 

Cihazın, elektronik alanında hem zaman hemde maliyet tasarrufu yaptığını kesin bir şekilde söyleyebilriz. Ayrıca flex kartlar üzerinde de işlemler son derece basittir. Bu noktada giyilebilir teknolojilerinde ve biyomühendislikte kullanılması son derece uygun olacaktır.

Gelecek çeşitli imkanlar sunuyor. Zamanı yakalamak adına bu tarz teknolojileri kullanarak yeni ürünler geliştirmek son derece basitleşiyor. 

İnceleme videomuzu yakında ekleyeceğiz. Haberdar olmak için takipte kalın.