Netflix Messiah (Mesih) Dizisi Ne Anlama Geliyor ? Bizi Neler Bekliyor

Netflix Messiah (Mesih) Dizisi Ne Anlama Geliyor ? Bizi Neler Bekliyor

1 Ocak 2020 itibariyle Netflix'te yayınlanacak olan Messiah (Mesih) dizisinin ilk sezon fragmanı yayınlandı. Dizinin konusu tahmin edilebileceği gibi Hz İsa. Bilinmezlikten ortaya çıkıyor, insanları etrafına topluyor, muzieler yaratıyor ve kıyametten önceki son savaşa götürüyor.

Michael Petroni’nin yarattığı dizide Michelle Monaghan ve  Fas asıllı Mehdi Dehbi başrollerde… John Ortiz, Dermot Mulroney, Beau Bridges gibi önemli oyuncuları ise yardımcı rollerde izleyeceğiz.

Dizinin fragmanının yayınlandığı 3 Aralık tarihinde twitter da #dejjal tagı en üst sırada yer aldı.3 ilahi dine göre anlatılan kıyametten önce çıkacak deccal özellikleri dizinin mesihinde de mevcut gözükmekte.

Google'da mesih araması yapıldığında karşımıza çeşit çeşit sahte peygamberler çıkmaktadır. Hatta yazılı kaynakların dışında videolar ve mecizeler görmemiz bile mümkün. Peki teknolojinin mücizeleri bile anlamlandırdığı günümüzde peygamber olduğunuzu nasıl kanıtlarsınız ? İnsanları nasıl inandırır ve nasıl ikna edersiniz ?

Yakın tarihte bir çok youtube kanalında görselleri ve videoları paylaşılan Hz İsa'nın gökyüzünde belirdiği olaylarla karşılaştık. Mesih geldiğinde mücizelerini de gösterecektir elbette ve gökyüzünde belirmesi inanmak için yeterli olacaktır. Olacak mıdır ? Günümüz teknolojisi bu görüntüleri oluşturmaya yetmez mi ? Basit ışık oyunlarıyla bulutların arasından süzülen bir Hz. İsa görmemiz son derece mümkündür.

İnsanoğlunun, evrenin, gerçeğin en büyük gizemi olan Tanrı kavramının çözülme ihtimali var ya da yok bilinmez ama Tanrının elçileri içimizde gibi duruyor. En azından bu dizide böyle.

Burada olsun olmasın, var yok, doğru yada yanlış farketmez, peygamberlerin geldiği dönemler, çok fazla dinin ortaya çıktığı dönemler olmuştur. Yani dinleri ortadan kaldırmak için geliyorlar gibi duruyor yada tek bir kölelik sistemi getirmek için oynanan oyunlarda denebilir. Hangisini seçeceğimiz bize kalmış gibi dursa da bizi neye hazırladıklarını yakın tarihte görme ihtimalimiz yüksek.

İyi seyirler.