General Mobile 100 Milyon Liralık Yeni Fabrikasını Açmaya Hazırlanıyor

General Mobile 100 Milyon Liralık Yeni Fabrikasını Açmaya Hazırlanıyor

Ekonomideki tıkanma haberleri devam ederken, General Mobile 100 Milyon TL'lik yeni cep telefonu fabrikasını açmaya hazırlanıyor.

Türkiye ve dünyadaki teknoloji şirketlerine bakıldığında haberlere konu olan ekonomik daralmadan pek söz edemeyiz gibi duruyor. General Mobile da yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Teknoloji üretiminin yerli olması, Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlamasının yanında dünya çapında bilinirliği arttırıyor.

General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, "üretimin yaratacağı katma değer, Türkiye'nin gelişiminde önemli bir rol oynayacak. Türkiye’deki fabrikamızda 33 ülkeye de ihraç ettiğimiz tüm modellerimizin üretimini gerçekleştiriyoruz. Şu an yıllık üretim kapasitesi 2,5 milyon adet olan fabrikamızla hedefimiz, faaliyette olduğumuz ülke sayısını 2018 sonuna kadar 45'e çıkararak 4,4 milyon adet üretim yapmak olacak. 2017 yılında toplam satışımızın yüzde 16'sı ihracat yolu ile oldu. Yeni fabrika yatırımımızla bu oranı 2018 sonunda yüzde 20'ye çıkartmayı planlıyoruz. 2017 yılında ihracat ciromuz 75 milyon liraydı. 2018 sonu itibarıyla ihracat hedefimiz ise 155 milyon lira. Yeni üretim üssümüzde artan üretim kapasitemizle, bir yandan iç pazarın ihtiyaçlarını karşılarken, bir yandan da ihracatımızı güçlendireceğiz." dedi.