Corona Virüs Salgınını Anlık Takip Edebileceğiniz Haritalar

Corona Virüs Salgınını Anlık Takip Edebileceğiniz Haritalar

Corona virüs salgını tüm dünyaya yayılmışken, ülkeler bazında enfekte hasta ve ölü sayısılarını anlık olarak takip edebileceğiniz en güvenilir kaynakları listeledik.

John Hopkis Üniversitesi Corona Virüs Haritası

 

 

John Hopkins Üniversitesi, salgının ortaya çıktığı ilk günlerden başlayarak, internet kullanıcılarına canlı bir harita sunmaktadır. Bu haritanın yanında, Corona virüs (Covid-19) vakaları ve ölümleri hakkında da pek çok detaylı bilgi bulunuyor. Dilerseniz ülke bazında, dilerseniz de tüm Dünya bazında, onaylanmış Corona Virüs vakalarını ve hayat kayıplarını anlık olarak aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz. Harita ayrıca vakaların artış hızını bir grafik yardımıyla kullanıcılarına sunmaktadır.

John Hopkis Üniversitesi Corona Virüs Haritası

 

Microsoft COVID-19 Tracker

 

 

Microsoft'un COVID-19 izleyicisi olarak isimlendirdiği harita, oldukça kapsamlı istatistikler barındırmasıyla, Corona virüs salgınını canlı olarak takip etmenize olanak sunuyor. Haritayı grafiksel olarak kullanarak yada liste üzerinden ilgilendiğiniz herhangi bir ülkeyi seçerek, o ülkede yaşanan vaka ve kayıp sayılarını görebilmeniz mümkün. Ayrıca, seçmiş olduğunuz ülkeye ait çeşitli kaynaklardan listelenen haberlere de ulaşabilirsiniz. 

Microsoft COVID-19 Tracker

 

COVID Visualizer

 

 

Carnegie Mellon Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan sitede, google maps benzeri bir yerkürede gezinebiliyor ve istediğiniz bir ülkenin üzerine tıklayarak sonuçlara erişebiliyorsunuz..Ülkeyi seçtiğinizde, küçük bir bilgi ekranı açılıyor ve bu ekrandan, hem günlük, hem de toplam vaka ve ölüm sayısını görme imkanı elde ediyorsunuz.

COVID Visualizer

 

Worldometer

 

 

Worldometer'da görsel bir sunum bulunmuyor, bunun yerine tablolar ve sayılardan oluşan bilgilere erişiyorsunuz. Listenin en üstünde toplam vaka ve ölüm sayıları ile birlikte, iyileşen vaka sayısı görülüyor. Sayfayı incelemeye devam ettiğinizde ise, vaka ve ölüm sayılarının artış hızını gösteren grafiklerle birlikte, ülke bazında bu sayıları ayrıntılı olarak listeleyen bir tablo bulunuyor.

Worldometer