Apple Sağlık Personelleri için Maske Üretimine Başladı

Apple Sağlık Personelleri için Maske Üretimine Başladı

Teknoloji denince akla gelen ilk marka olan Apple, kendi üretimleri dışında koronavirüse karşı da gerekli teçhizatları üretmeye başladığını açıkladı. Şirketin CEO'su Tim Cook, kendi sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, sağlık personelinin korunması için ürettikleri maskeleri ilk kez dünyayla paylaştı.

 

 

Apple, yüz maskeleri tedariği sürecinde eksiklik yaşanmaması adına önemli bir adım atarak, 20 milyonu aşkın maskenin sağlık personeli için bağışlandığını açıkladı. Cook, sağlık çalışanları için koruyucu yüz kalkanı tasarlayıp üretmek için büyük bir çaba gösteriyoruz. İlk teslimatımızı geçen hafta tamamladık. Doktorların ürünlerle ilgili geri dönüşünün çok olumlu olduğunu belirtti.

ilk teslimatın Santa Clara Vadisi Kaiser Hastanesi'ne yapıldığını belirtilirken, ürettikleri kutunun içinden çıkan 100 adet maskenin kullanımının son derece kolay olduğunu paylaşıldı. Her birinin montajının iki dakikadan fazla sürmediğinin altını çizen Cook, bu maskelerin üretimi için ihtiyaç duyulan materyallerin ise ABD ve Çin'den temin edildiğini vurguladı ve bu hafta bitene kadar 1 milyon adet sağlamayı planladıklarını daha sonra da haftalık 1 milyon adet teslim etmeye devam edeceğini belirtti.