Apple Iphone 11 Fiyatlarında Değişikliğe Gitti. Fiyatlar Düştü.

Apple Iphone 11 Fiyatlarında Değişikliğe Gitti. Fiyatlar Düştü.

Tüm Dünya'da etkisini hızla gösteren koronavirüsünün (kovid-19) ekonomik yönde etkilediği teknoloji firmalarının başında Apple, Samsung gibi dev firmalar yer alıyor. Bu durumu önleme girişimlerinden biri de Apple tarafında yaşandı ve Apple, güncel modeli iPhone 11'in fiyatını Çin'de aşağı çekmeye başladı.

Akıllı telefon satışlarında yaşanan büyük çöküş, firmaları da bu konuda önemli adımlar atmaya itiyor. iPhone satışları ile ilgili devam eden çıkmazları belirli ölçüde toparlamak isteyen Apple, iPhone 11 fiyatı ile ilgili önemli bir düzenlemeyi hayata geçirdi. Yeni açıklanan bilgilere göre firma, Çin‘deki iPhone 11 fiyatlarını % 10 ile % 20 arasında değişen oranlarla indirimli olarak değiştirdi. Bu fiyat değişikliği iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin üçünde de geçerliliğini koruyor.

Yaşanan bu gelişmelerden sonra ise iki farklı soru kafaları kurcalıyor. Bunlardan ilki Apple’ın bu fiyat değişikliğini diğer ülkelerde de uygulayıp uygulamayacağı ve Samsung, Xiaomi gibi dev firmalarında içinde bulunduğu Android üreticilerinin de bu indirimleri ürünleri yansıtıp yansıtmayacağı.

 

 

Android telefonlarda düşük yaşanması bekleniyor.

Son verilere göre global akıllı telefon satışlarının yaklaşık olarak yüzde 50 oranında düştüğünü belirtilmekte. Dolayısı ile Apple'da yaşanan hamle ilerleyen günlerde diğer teknoloji üreticilerinden de benzer indirimlere gideceğini göstermekte. ilk adımın Galaxy S10 ve S20 gibi modellerinde beklenen satış rakamlarına erişemeyen Samsung'tan beklenmekte.

5G modeme sahip telefonların koronavirüsü yaydığı iddia edildi.

Ayrıca koronavirüsü yaydığı gibi asılsız dedikoduların dolandığı sosyal medya platformlarından dolayı itibar keybeden 5G'li modemlere sahip telefonlarında da indirimler görmek son derece mümkün gibi gözüküyor.